Uchwyty magnetyczne ferrytowe z gwintem zewnętrznym

( ilość produktów: 14 )
Średnica (mm)
Wysokość (mm)
Wysokość wraz z gwintem (mm)
Siła (Maks. Udźwig)
Cena
-

Uchwyty magnetyczne ferrytowe z gwintem zewnętrznym są wykonane z magnesu ferrytowego walcowego osadzonego w stalowej obudowie. Zastosowanie magnesu ferrytowego, a nie neodymowego, jak w identycznych uchwytach magnetycznych neodymowych z gwintem zewnętrznym, daje mniejszą siłę magnetyczną, ale też dużo niższą cenę. Magnetyczne uchwyty ferrytowe z gwintem zewnętrznym mogą być również używane na zewnątrz, bo nie rdzewieją. Ich dodatkową zaletą jest też wyższa, niż w przypadku magnesów neodymowych, wytrzymałość na temperaturę.

Właściwości uchwytów magnetycznych ferrytowych z gwintem zewnętrznym

Magnetyczne uchwyty ferrytowe z gwintem zewnętrznym są bardziej odporne na uszkodzenia przy uderzaniu niż magnesy bez obudowy. Obudowa ta, zwiększa również siłę magnesu, gdy magnes styka się bezpośrednio z grubą żelazną powierzchnią. Jeśli nie ma bezpośredniego kontaktu lub jeśli blacha jest cienka, pomalowana lub nie jest gładka, to magnes może dość drastycznie tracić swoją siłę oddziaływania.

Określoną siłę na karcie produktu zmierzono pod kątem prostym do podłoża. Do przesunięcia magnesu na boki potrzebna jest znacznie mniejsza siła. Jeśli więc użyjesz magnesu na ścianie, to może się okazać, że siła magnesu spada do nawet ⅕ wartości podanej w parametrach.

Ferrytowe uchwyty magnetyczne są nierdzewne i dlatego mogą być używane również na zewnątrz i w wilgotnym środowisku, trzeba jednak pamiętać, że obudowa tych uchwytów może z czasem ulec korozji.

pixel