Uchwyty magnetyczne ferrytowe z otworem pod płaski łeb śruby

( ilość produktów: 20 )
Średnica (mm)
Wysokość (mm)
Siła (Maks. Udźwig)
Cena
-

Uchwyty magnetyczne ferrytowe z otworem pod płaski łeb śruby

Magnetyczne uchwyty ferrytowe z otworem pod płaski łeb śruby są konstrukcją składającą się z magnesu i obudowy. Ta metalowa obudowa chroni magnes ferrytowy z otworem przed uszkodzeniem i zwiększa jego siłę przyciągania. Aby osiągnąć maksymalną siłę przyczepności podaną w parametrach produktu, magnes musi spoczywać bezpośrednio na metalowej powierzchni. Cienki arkusz żelaza, farba lub chropowata, nierówna powierzchnia może bardzo znacząco zmniejszyć siłę przyciągania. Siła przyczepności działa tylko po otwartej stronie magnesu, ponieważ stalowa obudowa izoluje efekt magnetyczny.

Zastosowanie magnetycznych uchwytów ferrytowych z otworem pod płaski łeb śruby

Magnetyczne uchwyty ferrytowe z otworem pod płaski łeb śruby mocuje się za pomocą śrub np. Torx lub Allen. Łeb śruby chowa się w otworze magnesu, a uchwyt można bezpiecznie przykręcić do ściany lub sufitu.

Ferrytowe uchwyty magnetyczne posiadają większą tolerancję na temperaturę niż magnesy neodymowe co zwiększa możliwość ich zastosowania. Szczególnie często stosowane są w przemyśle, branży reklamowej, konstrukcji ekspozycyjnej i branży oświetleniowej, a ich odporność na korozję pozwala na wykorzystanie w warunkach narażonych na wilgoć.

pixel