Uchwyty magnetyczne z gwintem zewnętrznym neodymowe

( ilość produktów: 41 )
Średnica (mm)
Wysokość (mm)
Wysokość wraz z gwintem (mm)
Siła (Maks. Udźwig)
Powłoka obudowy
Cena
-

Uchwyty magnetyczne z gwintem zewnętrznym składają się z silnego magnesu neodymowego umieszczonego w stalowej obudowie. Z obudowy wychodzi gwint zewnętrzny w rozmiarach od M3 do M10. Stalowa obudowa chroni neodymowe uchwyty magnetyczne przed uderzeniami i jednocześnie kieruje pole magnetyczne na niewielki obszar tuż przed magnesem.

Właściwości uchwytów magnetycznych neodymowych z gwintem zewnętrznym

Uchwyty magnetyczne z gwintem zewnętrznym posiadają większą siłę magnetyczną w porównaniu z magnesami neodymowymi bez obudowy o podobnych wymiarach. Ich siła magnetyczna po stronie gwintowanej jest bardzo słaba, ponieważ stal osłania pole magnetyczne w tym kierunku i kieruje je z powrotem na aktywną stronę magnesu.

Nasze magnesy neodymowe z gwintem zewnętrznym mają po odsłoniętej stronie biegun północny. Te same bieguny magnetyczne są odpychane, więc jeśli umieścisz dwa magnesy neodymowe z gwintem zewnętrznym kierując je magnesami do siebie - będą się odpychać. Jeśli potrzebujesz by magnes przyciągał się, zamiast odpychać, użyj kombinacji magnesu i stalowej podkładki.

pixel