Uchwyty magnetyczne neodymowe płytkowe z otworami pod stożkowy łeb śruby

( ilość produktów: 8 )
Długość
Siła (Maks. Udźwig)
Cena
-

Uchwyty magnetyczne neodymowe płytkowe z otworami pod stożkowy łeb śruby składają się ze stalowego profilu w kształcie litery U, w którym osadzony jest neodymowy magnes płytkowy. Taka konstrukcja ogromnie zwiększa siłę przyczepności magnesu w bezpośrednim kontakcie z metalową powierzchnią. Dodatkowo stalowa obudowa chroni wrażliwy magnes przed uszkodzeniami spowodowanymi wielokrotnymi uderzeniami. Dzięki otworom można bezpiecznie przymocować płaskie magnesy do odpowiednich powierzchni za pomocą wkrętów z łbem stożkowym. Można je również łatwo wpuszczać w rowki.

Uchwyty magnetyczne neodymowe płytkowe z otworami pod stożkowy łeb śruby – właściwości

Silne neodymowe uchwyty magnetyczne są osadzone w stalowym profilu w kształcie litery U. Stal zwiększa siłę trzymania magnesu, gdy magnes jest umieszczony bezpośrednio na grubej żelaznej powierzchni. Jeśli nie ma bezpośredniego kontaktu z nawierzchnią lub jeśli blacha jest cienka, pomalowana lub szorstka, można znacznie słabiej ją przyciągać. Określoną siłę udźwigu zmierzono pod kątem prostym do podłoża. Do przesunięcia magnesu na boki potrzebna jest znacznie mniejsza siła. Jeśli więc użyjesz magnesów na ścianie, możesz ją znacznie mniej obciążać, niż jeśli użyjesz ich na suficie. Te magnesy nie są odporne na rdzę i dlatego są przeznaczone do użytku w suchych pomieszczeniach.

Uchwyty magnetyczne neodymowe płytkowe z otworami pod stożkowy łeb śruby - najpopularniejsze zastosowania

Ze względu na cofnięty w obudowie magnes neodymowy, nie może on zostać zniszczony, tzn. podparcie na powierzchni metalowej jest wykonane tylko przez nogi obudowy w kształcie litery U. Uchwyt magnetyczny można łatwo przymocować za pomocą jednej lub dwóch śrub z łbem stożkowym. Nadaje się do śrub lub wkrętów z łbem stożkowym o średnicy 3 - 3,5 mm. Ze względu na istniejący profil U, siła magnetyczna działa tylko po otwartej stronie. W związku z tym od strony obudowy nie ma odczuwalnej siły magnetycznej. W naszym asortymencie oferujemy 8 różnych długości od 10 mm do 80 mm. W przypadku wersji z dwoma otworami można je zamocować w sposób szczególnie odporny na obracanie. Możliwe zastosowania są prawie nieograniczone. Te smukłe uchwyty magnetyczne neodymowe płytkowe z otworami pod stożkowy łeb śruby są bardzo często stosowane w przemyśle, budownictwie targowym, warsztatach i obszarach hobbystycznych. Wszędzie tam, gdzie na niewielkiej przestrzeni potrzebny jest solidny i silny magnes.

pixel