Białe uchwyty magnetyczne ferrytowe z haczykiem

( ilość produktów: 5 )
Średnica (mm)
Wysokość (mm)
Siła (Maks. Udźwig)
Cena
-

Białe uchwyty magnetyczne ferrytowe z haczykiem są magnesami ferrytowymi zainstalowanymi w stalowej obudowie. Obudowa zwiększa wytrzymałość magnesów na uszkodzenie, oraz zwiększa ich siłę udźwigu.

Siła udźwigu osiąga podaną na stronie wartość tylko w przypadku gdy obciążenie do uchwytu magnetycznego jest mocowane prostopadle do powierzchni jego przyciągania, oraz gdy ta powierzchnia metalowa jest odpowiedniej grubości. Zbyt cienka blacha, lub dodatkowa warstwa między powierzchnią, a magnesem może znacznie osłabić jego parametry.

Siła przyczepności działa tylko po odsłoniętej stronie ferrytowego uchwytu magnetycznego, ponieważ obudowa jest izolacją dla jego właściwości magnetycznych.

Zalety białych uchwytów magnetycznych ferrytowych z haczykiem

Haczyk można odkręcić, co oznacza, że można wkręcić np. inne przedmioty z gwintem zewnętrznym. Dzięki pomalowanej powłoce obudowy, białe uchwyty magnetyczne ferrytowe z haczykiem mogą być stosowane prawie niewidocznie na białych powierzchniach, takich jak sufit czy półki. Wykonane są z ferrytu, a nie z neodymu, przez co mają mniejszą siłę udźwigu przy tej samej wielkości co odpowiedniki neodymowe. Są jednak dużo tańsze niż magnesy neodymowe i mogą być również używane na zewnątrz, bo magnesy ferrytowe są ceramiczne i nie rdzewieją.

Dodatkową zaletą użycia magnesów ferrytowych w uchwytach jest ich wytrzymałość na temperaturę. Magnesy ferrytowe w odróżnieniu od neodymowych nie tracą swoich właściwości do temperatury 250°C.

pixel