Kulki magnetyczne 5mm Neocube

( ilość produktów: 11 )

Kulki magnetyczne Neocube są wszechstronnymi magnesami do codziennego użytku. Dzięki swojej sile są idealne do przyczepiania wszelkiego rodzaju przedmiotów.

Chcesz przypiąć notatki do swojej lodówki? Magnetyczne kulki 5 mm zrobią to szybko i łatwo.

Zaletą magnesów neodymowych jest to, że mają ogromną przyczepność w stosunku do swojej masy, ale jednocześnie można je bez problemu usunąć.

W przeciwieństwie do kleju czy taśm samoprzylepnych nie pozostawiają śladów na powierzchniach.

Oprócz czysto praktycznego zastosowania, kulki magnetyczne 5 mm przemawiają również do kreatywnych umysłów - magnetyczne właściwości umożliwiają układanie ich jedna na drugiej, łączenie ich w rzeźby i o wiele więcej.

Kulki magnetyczne 5 mm - dlaczego warto mieć je w swojej kolekcji?

Magnesy neodymowe ogólnie imponują swoją ogromną siłą. Pierwiastek chemiczny „neodym” (NdFeB) stanowi podstawę najsilniejszych obecnie magnesów na świecie. Dlatego nasze neodymowe kulki magnetyczne 5 mm są idealną alternatywą kleju i innych rodzajów mocowań dla wszelkiego rodzaju metalowych przedmiotów - utrzymują ciężar do około 300 gramów.

Kulki magnetyczne 5 mm - najciekawsze zastosowania

Jak już opisano, magnesy neodymowe tworzą idealne powierzchnie adhezyjne dla metalowych przedmiotów.

Jak najczęściej wykorzystuje się kulki magnetyczne 5 mm:

- Jako magnes na lodówkę

Siła magnesu zapewnia, że kulki magnetyczne 5 mm bez problemu utrzymają kartkę, pocztówkę lub zdjęcie na metalowych drzwiach lodówki.

- Jako magnesy na tablicę

Kulki magnetyczne neodymowe doskonale sprawdzają się również jako zamiennik pinezek na tablicach metalowych. Zaletą jest to, że magnesy można przyczepiać i zdejmować w dowolnym momencie bez pozostawiania żadnych śladów – na przykład podczas prezentacji w biurze. Pozwala to szybko przypinać i odpinać strony z diagramami, uwagami itp.

- Jako kreatywna gra magnetyczna

Siła jaką posiadają kulki magnetyczne 5 mm pozwala na ich układanie według własnego uznania. Od prostych geometrycznych kształtów, takich jak trapezy lub piramidy, po małe dzieła sztuki, możesz w ten sposób skonstruować, co tylko zechcesz.

- Aby zbudować rzeźby magnetyczne

Z naszych praktycznych neodymowych kulek magnetycznych możesz zbudować wszystko - od kwadratów po trapezy, trójkąty i o wiele więcej. W połączeniu z tablicą magnetyczną można nawet przymocować do ściany trójwymiarowe obrazy sferyczne. Nasze kulki magnetyczne tak samo jak inne magnesy neodymowe mogą być stosowane w temperaturach do 80°C. Należy jednak zachować ostrożność, jeśli chcesz z nich korzystać na zewnątrz. Magnesy neodymowe są podatne na rdzę.

Odradzamy też kupowanie kulek magnetycznych jako prezent dla małych dzieci, ze względu na swój niewielki rozmiar mogą zostać omyłkowo połknięte lub dostać się do miejsc, gdzie nie powinny znaleźć się żadne ciała obce.

Jakie kolory kulek magnetycznych 5 mm Neocube są dostępne w ofercie?

W naszej ofercie posiadamy 11 kolorów kulek neodymowych:
- srebrne
- złote
- czerwone
- zielone
- fioletowe
- czarny połysk (grafitowe)
- pomarańczowe
- niebieskie
- turkusowe
- różowe
- tęcza (miks kolorów)

pixel